Genel

Pdks Yazılımları

Yazılım dünyasında hızlı gelişen teknoloji sayesinde birçok iş kolaylaşıp, pratik hal almıştır. Bu sayede kontrol mekanizmaları, izlenmesi gereken süreçler çok daha net ilerleyebilmektedir. Yüz okuma, parmak okutma, personel giriş kartları, turnikeler, plaka kaydetme ve plaka okuma gibi çok farklı hizmetlerde bulunarak işinizi çok daha profesyonelliğe taşıyabilirsiniz. Turnikeler birçok plaza da ve büyük yerlerde güvenlik amaçlı kullanılabilmekte aynı zamanda personelin yoğun olduğu işletmelerde kontrol edebilme yetisi insan gücünden daha hızlı ve net olabilen pdks yazılımları sayesinde bu iş yükü hafiflemektedir. Daha öncesine bakıldığında böyle bir sistemin neden kullanılamadığı da akıllarda bu düşünceyi uyandırmaktadır. Birçok güvenlik esaslı kullanımı olan yazılım sistemleri çevremizdeki birçok yerde rastlayabilmekteyiz. Bu durum kontrol edilebilirken iç mekanların daha güvenli olabilmesini sağlar. Sistemli bir şekilde yol izlenmesi ve hatanın en aza inmesine sebep olur.

Parmak İzi Okutma Cihazları

Parmak izi ne kadar ilginç gibi görünse de her insana mahsustur. Bu yazılımlarda bu şekilde geliştirilmiştir. Parmak izleri sistemde olan kişileri kayıt alarak sadece kayıtlı parmak izlerini okumaktadır. Bu durum personellerin giriş çıkış saatleri, ek kazançları, ya da işe gelmeme durumları, maaş hak edişlerinin kontrolü çok daha hızlı yapılabilmektedir. Bu durum parmak izi olmayan kişilerin girişi engellenerek güvenlik önemlerinden de biri uygulanmış olabilmektedir. Bununla beraber personel kart okutma da sadece kişiye özel yapılan kartlardır. Giriş çıkışlarda da kullanılan bu sistem yine kart sahibi olmayanların girişi yapamaması durumu söz konusudur.

Alternatif Yazılımlar

Plaka okutma sistemi de bu tür yazılım olurken plakayı kaydeden cihaz plaka ile ilgili sorgulama yapabilmekledir. Araç giriş bariyerleri aracın beklemesini sağlarken kayıt alma imkanı alarak güvenli geçişler sağlamaktadır. İris (göz kontrol), yüz kontrol, şifreli kontrol, gibi kişilerin kendine en uygun olabileceğini düşündüğü yazılımı seçebilmektedir. Pdks yazılımları gün geçtikçe ilerlemektedir. Teknoloji çağındayken daha önce tecrübe edinen olayların, birikimi olarak ortaya çıkan bu yazılımlar hem çözüm hem de geniş ölçüde güvenlik sağlamaktadır. Pdks yazılımları uzun vade de kullanım sağlamaktadır.

Bir cevap yazın