Genel

Pdks Nedir?

Güvenlik kavramı özellikle kurumsallaşmış şirketler için çok önemlidir. Gerek çalışanlar için gerekse kuruma dışarıdan girip çıkanlar için, gereken güvenlik önlemlerinin sağlam şekilde alınması, kurumun veri işleyişinin de sağlıklı şekilde devam etmesini sağlar. Buna yardımcı olabilecek en önemli araç pdks sistemidir. Peki,pdks nedir? PDKS yani personel devam kontrol sistemi, işletmenizde, personellerin devam ya da devamsızlık durumunu gösterdiği gibi, dışarıdan gelen ziyaretçileri günlük şekilde raporlayarak bilgilenmenizi sağlayan bir sistemdir. Bu sistemin çalışmasının pek çok farklı yolu vardır.

Günümüz Teknolojisi ile İç İçe

Firmamız güncel teknolojinin sunduğu tüm olanaklardan yararlanarak, sizler için teknolojinin son harikası olan güvenlik önlemleri geliştirmiştir. Bunların arasında kartlı geçiş sistemi, parmak izi okuyuculu geçiş sistemi, yüz tanıma sistemi, göz tanıma sistemi, metal detektör sistemleri ve araç bariyerleri gibi pek çok örnek sayabiliriz. Tüm bu sistemler, şirketinizde güvenliği sağlamanız için siz değerli müşterilerimize sunduğumuz özel hizmetlerdir.

Klasik Yöntemler Her Zaman Tercih Sebebidir

Eğer tercihiniz ağırlıklı olarak klasik güvenlik yöntemleri ise ancak bunu biraz da teknoloji ile harmanlamak istiyorsanız, size önerebileceğimiz öncelikli seçenek kartlı turnike geçiş sistemi olacaktır. Personelleriniz için personel kimlik kartları ile misafirleriniz için ziyaretçi kimlik kartları ile geçiş mümkün olup, günlük rapor talep etmeniz halinde, okutulan bu kimlikler aracılığıyla şirketinize giriş ve çıkış yapan herkesi görebilmeniz mümkün olacak.

Daha Kurumsal, Daha Teknolojik

Genel olarak çok büyük ve global boyutta çalışan firmaların talep ettiği sistemler ise daha teknolojik ve daha hassas sistemler olarak geçer. Çoğunlukla yüz ya da göz tanıma sistemi üzerine kurulu olan bu güvenlik şekli, yetkilinin kendisi dışında kimsenin giriş yapamaması için tasarlanmıştır. Giriş izni yalnızca kayıtlı yetkiliye ait olacağı için bu güvenlik sistemi çok daha özel ve üstün özelliklere sahip olarak kabul edilir. Çoğunlukla da dünya çapındaki kurumların arşivlerinde, veri odalarında ya da sızdırılmamasına dikkat edilen bilgilerin olduğu her departmanda kullanılması tercih edilen bir sistemdir. Bu sistemin bir altında yer alan parmak izi ise çoğunlukla bina girişlerinde, konutlarda ya da iş yerleri girişinde tercih edilir.

Bir cevap yazın